توضیحات کامل و شفاف بیمه عمر

بیمه گذار گرامی، خواهشمندم شنیده های خود از بازاریابان و ... را در مورد بیمه های عمر کنار گذاشته و متن زیر را با دقت مطالعه فرمایید تا اطلاعات درستی در مورد بیمه های عمر بدست آورید.

رویه در بیمه های عمر و پس انداز بدین صورت است که شما در قالب بیمه عمر مبالغی را به عنوان حق بیمه پرداخت نموده و یک بیمه نامه عمر و پس انداز با پوشش های انتخابی خود دریافت خواهید کرد (لیست پوشش ها و تسهیلات در صفحه بعد موجود می باشد). مبلغ حق بیمه، نحوه پرداخت (ماهیانه، 3ماهه، 6ماهه یا سالانه) و ضریب افزایش آن (اینکه حق بیمه هر سال درصدی افزایش داشته باشد یا ثابت بماند) به انتخاب شما می باشد. از پرداختی شما مبالغی تحت عنوان حق بیمه پوشش ها، هزینه های بیمه گری، هزینه های اداری و ... کسر شده و به الباقی مبلغ سود تعلق می گیرد. مبلغ باقی مانده و سودهای متعلق به آن در طی سال ها آینده برای شما اندوخته ای را تشکیل می دهند که به آن "ذخیره ریاضی" می گویند و شما در پایان مدت بیمه نامه می توانید آن را به صورت یکجا یا به صورت مستمری دریافت نمایید.

سود بیمه های عمر

بیمه های عمر دارای 2 نوع سود "تضمینی" و "قطعی" به شرح ذیل می باشند:

سود تضمینی: این سود علی الحساب بوده و نرخ آن توسط بیمه مرکزی بر مبنای تورم و سود بانکی کشور مشخص می شود و حداقل سود پرداختی به بیمه نامه شما می باشد (این سود در حال حاضر 16درصد برای 2 سال اول، 13 درصد برای 2 سال دوم و 10 درصد برای الباقی مدت بیمه نامه است). شرکت ها بر مبنای این سود جدولی را به شما اعلام می کنند که نشان می دهد در طول مدت بیمه نامه، هرگاه قصد انصراف داشته باشید چه مبلغی به شما پرداخت خواهد شد.

سود قطعی: شرکت های بیمه در پایان هر سال سود حاصل از فعالیت های اقتصادی از محل حق بیمه ی بیمه های عمر و پس انداز را محاسبه نموده و طبق قانون موظفند 85 درصد از آن را به عنوان "مشارکت در منافع" به بیمه گذاران پرداخت نمایند. سود قطعی (مجموع سود تضمینی و سود مشارکت در منافع) ملاک اصلی محاسبه سود بیمه نامه شما است که هر سال توسط شرکت محاسبه و اعلام می گردد و به هیچ وجه از سود تضمینی کمتر نخواهد بود.

لطفا به نکات ذیل توجه فرمایید:

1. این بیمه نامه به علت کسوراتی که مخصوصا در سال های اول دارد، معمولا زیر 10 سال زیانده می باشد; یعنی اگر قبل از 10 سال اقدام به بازخرید بیمه نامه نمایید، احتمالا مبلغی حتی کمتر از اصل واریزیتان، به شما عودت داده خواهد شد، بنابراین اصلا بیمه نامه مناسبی برای کوتاه مدت نیست.

2. از لحاظ سرمایه گزاری در طولانی مدت، بیمه های عمر تفاوت چندانی با سرمایه گزاری در بانک ندارند و وجه تمایز و برتری آن ها پوشش ها و تسهیلات ویژه ای است که می توان با همان مبلغ سرمایه گزاری دریافت نمود. به همین دلیل به عزیزانی که پوشش های بیمه ی عمر اصلا اهمیتی برایشان ندارد، توصیه می کنیم اقدام به خرید آن ننمایند.

3. بیمه عمر و بیمه تامین اجتماعی دو بیمه کاملا مجزا هستند، از این رو اشخاصی که بیمه تامین اجتماعی دارند نیز می توانند چندین بیه عمر اخذ نمایند. همچنین مستمری بیمه ی عمر فقط به سرمایه یا اندوخته ی نهایی بیمه نامه شما بستگی داشته و هیچ ارتباطی به مستمری تامین اجتماعی ندارد.

4. جهت دریافت مستمری بیمه گذار باید به سن 50 سال تمام رسیده باشد، لذا همکارانی که اعلام می دارند با 10 قسط بازنشسته شوید، لزوما این سخن صحیح نخواهد بود.

---------------------------------------------------------------------------------

خلاصه ای از خدمات ارائه شده بیمه ایران:

خدمات بیمه ای:

1. تنها شرکت ارائه دهنده بیمه عمر تا سن 106 سالگی

2. سرمایه فوت عادی 25 برابر حق بیمه سالیانه پرداختی

3. سرمایه فوت بر اثر حادثه تا 100 برابر حق بیمه سالیانه پرداختی

4. پرداخت هزینه های پزشکی در صورت حادثه تا سقف 5 برابر حق بیمه سالیانه پرداختی

5. پوشش سرمایه از کارافتادگی دائم کلی و جزئی ناشی از حادثه 25 برابر حق بیمه سالیانه پرداختی

6. معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت ازکار افتادگی کامل و دائم بر اثر حادثه تا انتهای مدت بیمه نامه

7. دریافت مستمری درصورت ازکارافتادگی کامل و دائم بر اثر حادثه معادل 3 برابر حق بیمه سالیانه پرداختی

8. پوشش امراض خاص شامل:

🔸 سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی عروق کرونر قلب، پیوند اعضای اصلی تا سقف 6.5 برابر حق بیمه سالیانه پرداختی

🔸 انواع سرطان‌ها تا سقف 12.5 برابر حق بیمه سالیانه پرداختی

خدمات مالی:

1. امکان دریافت مستمری

2. سرمایه گذاری مطمئن و بلند مدت با سود روز شمار و عدم مصادره سرمایه به هیچ وجه

3. 85 درصد سود مشارکت در منافع مازاد بر سود تضمینی که هر سال محاسبه و اعلام می گردد

4. شیوه پرداخت حق بیمه به انتخاب شما

5. پرداخت سرمایه های بیمه نامه به وراث یا ذینفع های بیمه نامه در صورت فوت

6. امکان اخذ وام از پایان سال دوم تا 90% سرمایه اندوخته

7. امکان برداشت از اندوخته بیمه نامه بدون ابطال بیمه نامه

*** همین حالا اقدام کنید. ***

shutterstock_54864964
بيمه درمان گروهي
lawsuit
بيمه اشخاص حوادث انفرادي
travel-1
بيمه درمان مسافران خارجي به داخل كشور